O przedszkolu

Trochę historii…

Baśniowy Żłobuś jest miejscem tworzonym z pasją i z myślą o dzieciach i ich rodzicach. Pragniemy zaprosić Państwa  o świata zabawy, magii i wyobraźni w którym Wy i Wasze pociechy odnajdziecie to co najważniejsze –nieskrępowaną możliwość zabawy i rozwoju oraz nawiązania głębokiej więzi emocjonalnej między rodzicem a  zieckiem. Ideą jaka przyświecała od początku tworzeniu Baśniowego Żłobusia była chęć wykreowania miejsca, w którym uśmiech Dziecka ale również Rodzica są najcenniejsze. Bezpieczeństwo i troskliwa opieka nad dzieckiem stały się naszymi priorytetami. I tak powstało Baśniowy Żłobuś. W Baśniowym Żłobusiu chcemy zaoferować Waszym  pociechom przyjazną i miłą atmosferę zabawy, w kreatywnym i stymulującym rozwój otoczeniu oraz szeroką gamę zajęć edukacyjnych prowadzonych przez  wykwalifikowaną i uważnie dobraną kadrę pedagogiczną. W naszym ośrodku zwracamy uwagę na wszechstronny rozwój dziecka, ale również nie tracimy z oczu jego indywidualnych potrzeb i tempa rozwoju.

Grupa żłobkowa

Od poniedziałku do piątku

w godz. 7:00 – 18:00

od 6 miesiąca życia do 2,5 lat

Baśniowy Żłobuś -„Żłobuś Pod Dębem”

Piaseczno/ Zalesie Dolne

 

O nas

Baśniowy Żłobuś to miejsce przeznaczone dla dzieciaczków od 6 miesiąca życia do 2,5 lat. Jest to miejsce gdzie można zostawić swoją pociechę pod opieką wykwalifikowanej kadry na całe dni lub kilka godzi w ciągu dnia. Naszym priorytetem jest to aby pociechy pozostawione w Żłobusiu czuły się swobodnie i bezpiecznie. Staramy się tworzyć kameralną atmosferę – dzieci bawią się i odpoczywają w małych grupach. Dla najmłodszych pociech tworzymy taką atmosferę, aby żłobuś był przedłużeniem domu, a dla starszych dzieci miejscem, które oferuje zabawę, atrakcje i wesołe spędzanie czasu.

Misja

Chcemy, aby Baśniowy Żłobuś Pod Dębem był miejscem Dzieci – stworzonym z myślą o najmłodszych i dla najmłodszych. Naszą misją jest OPIEKA. Podstawą tej opieki jest stworzenie bezpiecznego i przyjaznego środowiska dla rozwoju Dzieci, a tym samym dawanie poczucia bezpieczeństwa Rodzicom. Te dwie wartości dają możliwości funkcjonowania i rozwoju Rodzinie. Nasze działania opieramy na zasadach:

  1. Dziecko jest partnerem. Dlatego dziecko uczy się świata od nas, a my od Dziecka. Na tym polega rozwój obu stron.
  2. Akceptujemy Dziecko takie, jakie jest. Opiekujemy się i wychowujemy poprzez zabawę , a także naukę dobrych zachowań.
  3. Partnerski dialog  wychowawców z Rodzicami jest podstawą funkcjonowania naszego Żłobusia
  4. Uśmiech Dziecka jest celem naszej pracy, dlatego obdarzamy nasze Dzieci uśmiechem.
  5. Przygotowujemy dzieci do „pójścia w świat” dalszej edukacji przede wszystkim ucząc otwartości na świat, wzbudzając ciekawość poznawania i stymulując wszechstronny rozwój.